WARIANT NAJPROSTSZY – „A” tzw. STOS.

Rozdaj wszystkie karty pomiędzy uczestników gry. Ostatnią kartę umieść na środku stołu, spodnią częścią do góry (tak, aby było widać dziewięć symboli).  Na dany znak wszyscy uczestnicy odwracają jedną ze swoich kart tak, aby było widać 9 symboli i szukają wspólnego symbolu z kartą leżącą na środku stołu (powtórzyć się może jeden lub dwa symbole, wystarczy jednak odnaleźć tylko jeden). Następnie pierwszy zawodnik, który odnalazł powtarzające się symbole, głośno je nazywa i kładzie swoją kartę na karcie leżącej na środku stołu.  Teraz każdy uczestnik szuka wspólnego symbolu z kartą leżącą na wierzchu. Ten, kto pierwszy znajdzie powtarzający się symbol na karcie leżącej na środku stołu i jego karcie, kładzie ją na wierzchu powstającego stosu, nazywając  głośno znaleziony symbol.

Gdyby okazało się, że uczestnik gry odnalazł powtarzający się symbol na swojej karcie, a nie potrafił go nazwać, wówczas kładzie kartę na stosie i wypowiada słowa  „NA POMOC/POMOCY”.  Uczestnik, który jako pierwszy nazwie wskazany, powtarzający się symbol, może w nagrodę położyć swoją kartę, na leżący stos, głośno nazywając powtarzający się u niego symbol. „POMOC” można wykorzystać tylko 1-3 razy podczas jednego rozdania (należy to ustalić na początku gry). Gdy uczestnicy gry znają już symbole można zrezygnować z tej opcji.

Przy większej liczbie graczy warto wybrać tzw. mistrza gry, który będzie czuwał nad przebiegiem gry i uczciwością graczy, sprawdzając czy rzeczywiście wymieniany głośno symbol jest na karcie gracza i na karcie leżącej na stole.

ZAKOŃCZENIE GRY

Zakończenie gry następuje, gdy jeden z zawodników pozbędzie się wszystkich kart lub do ostatniego zawodnika, któremu zostaną karty.